Joomla! Kimlik Portalı yayınlandı!

Joomla! Kimlik Portalı yayınlandı!

İki buçuk yıllık bir çalışmanın ardından, Joomla Projesi, Joomla Kimlik Portalı'nın (Identity Portal) yayınlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyor.

Joomla! Kimlik Portalı nedir?

Joomla! Kimlik Portalı, Joomla'nın gönüllüleri, katkıda bulunanları ve kullanıcılarının resmi kimliklerini, profillerini ve rızalarını, resmi Joomla.org web sitelerinde tuttuğu “kimliklerini” yönetebilecekleri bir yerdir.

Uzun vadede, tüm Joomla.org web siteleri (Topluluk, Sertifikasyon, Forum, JRD, JED, vb.) Bu blog iletisinde duyurulduğu gibi Tek Oturum Açma (TOA) hizmeti olarak kullanılacak Kimlik Portalı'na bağlanacaktır.

Portal, kişisel bilgiler, resim, iletişim bilgileri ve diğer veriler dahil olmak üzere kimliğinizi yönetmenizi sağlar. Ayrıca, kişisel verilerinizi toplamak, saklamak ve işlemek için Joomla'ya verdiğiniz tüm onayları da içerecektir.

Kimlik Portalı, kişisel bilgilerin saklanacağı tek yer olurken, diğer bağlı web sitelerindeki hesaplar yalnızca anonimleştirilmiş veriler içerecektir.

Avrupa, ABD ve diğer ülkelerdeki gizlilik yasalarının gerektirdiği gibi, Joomla! gönüllülerinin ve kullanıcılarının kişisel verilerini tutma ve işleme izinlerini kaydedecektir. İzinler yanı sıra, Verilen veri kümelerinin her biri ve farklı işleme amaçları için onaylar mevcut olacaktır.

Bir kullanıcı bir Joomla.org web sitesine ilk kez erişim sağladığında, verilerini işlemesi için rıza göstermesi ve sonunda kabul etmesi istenir.

Tüm Joomla.org web siteleri Kimlik Portalı'na bağlandığında, herhangi bir web sitesine giriş yapmak için yalnızca bir hesaba ihtiyacınız olacaktır!

İlk kilometre taşı

Bugün itibariyle Gönüllüler Portalı (Volunteers Portal) Joomla.org ailesinin Kimlik Portalı'na bağlanan ilk web sitesidir.

Gönüllüler Portalı'na giriş yapmaya veya kaydolmaya çalıştığınızda, hesabınıza giriş yapmak veya hesabınızı oluşturmak için Kimlik Portalı'na yönlendirileceksiniz.

Kimlik Portalı identity.joomla.org adresinde mevcuttur ve Joomla üzerinde çalışmaktadır!

Sonraki Adımlar

Uyum Ekibi, joomla.org ailesinin diğer web sitelerini Kimlik Portalı'na bağlama zamanlamasını tanımlamak için Web Yöneticileri Ekibi ile birlikte çalışmaktadır.

İki ekip, web sitelerinin Joomla.org ailesinin herkes için geçerli olacak yeni Gizlilik ve Çerez Politikaları yanı sıra Çerez Komut tamamlamak için birlikte çalışmaktadır.

Sorular?

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden Uyum Ekibi ile iletişime geçin.

Teşekkür Etmeyi Unutmayalım!

Kimlik Portalı ve TOA yasal gereklilikler ve testler için Uyum Ekibinin desteğiyle Roland Dalmulder ve Sander Potjer tarafından hayata geçirildi.

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.