SP Page Builder Pro - İçerik Menüsüne Giriş

SP Page Builder Pro - İçerik Menüsüne Giriş

Her ay SP Sayfa Oluşturucu (SP Page Builder), yeni güncellemeler ile harika özellikler sunmaktadır. Bu yeni sürüm, birçok nedenden dolayı farklı ve bunlardan biri kullanıcı deneyimini kolaylaştırmaktır. Buda web sitenizi geliştirmenizi, daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor.

Bu güncellemeler de, çalışmanızı kolaylaştırmak ve sayfa oluşturmayı her zamankinden daha hızlı hale getirmek için İçerik Menüsü getirilmiş. SP Page Builder'da üzerinde çalıştığınız içeriği düzenlemenize, kopyalamanıza, değiştirmenize, silmenize veya üzerinde değişiklik yapmanızı sağlayan özelliği vardır. İçerik Menüsü, zaman ve çabalarınızdan tasarruf etmek için harika bir eklenti!

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=sndGy5cC4DQ

Neden Bir İçerik Menüsüne İhtiyacınız Var?

Hepinizin bu işlevlere erişmek için imlecinizi farklı bölümlerine götürmeniz gerekiyordu. İçerik Menüsünün tanıtımıyla, artık bunu yapmak zorunda değilsiniz. Bu İçerik Menüsünün güzelliği erişilebilirliğinde yatmaktadır. Bu tek bir çatı altında en sık kullanılan sayfa üretme fonksiyonlarını getiriyor. Düzenleme modu'nda ve/veya web sayfanızın herhangi bir içeriğini, resmini vb sağ tıkladığınız an Menü karşınıza çıkıyor.

İçerik Menüsünde neler var?

İçerik Menüsünün ne olduğunu artık biliyorsunuz. SP Page Builder Pro ile düzenlerken, sitenizdeki herhangi bir içeriği (eklenti) sağ tıkladığınızda görünür. Şimdi, İçerik Menüsünde hangi işlevlerin bulunduğun bakalım. Eminim bunu seveceksin.

 

 • Ayarları Aç: İçerik Menüsü, eklenti ayarlarından açabilmeniz için üstteki Ayarları Aç seçeneğiyle başlar.
 • Kaydet: Bir içerik bölümünü veya stil eklentisini kitaplığa kaydetmek çok daha kolay hale gelir. Artık "Kaydet" simgesi, Sadece sağ tıklayarak ve İçerik Menüsünde kaydetme seçeneğini gösterir.
 • Eklentiyi Kopyala: İçerik Menüsündeki Eklentiyi Kopyala seçeneğini tıklatarak tamamen stilize ve özelleştirilmiş bir eklentiyi kopyalayabilirsiniz. Bu, bir eklentiyi kopyalayıp sitenin herhangi bir yerine yapıştırabilmenizi sağlayan tamamen yeni bir SP Page Builder özelliğidir.
 • Yapıştır: Basit! Kopyalanan eklentiyi istediğiniz yere yapıştırın.
 • Stili Yapıştır: Yalnızca içerik değil, aynı zamanda o bölümün stilini de yapıştırabilirsiniz. Bu durumda, eklentiyi kopyalamanız ve İçerik Menüsünde "Stili Yapıştır" ı tıklamanız yeterli.
 • Yinelenen (çoğalt): İçerik Menüsünde eklenti öğesi klonlama seçeneği edinin. Sadece “yinelenen (çoğalt)” üzerine tıklayın ve bitti.
 • Devre Dışı Bırak: İçerik Menüsünde verilen seçeneği kullanarak istediğiniz bölümü devre dışı bırakın.
 • Sil: Sayfanızın herhangi bir bölümünü yukarıdaki Sil simgesinden silmek yerine, bunu İçerik Menüsünden yapabilirsiniz. Orada bir Sil seçeneği var.
 • Sütun Seçenekleri: Sütunların kontrolünü elinize alın. Kolayca taşıyın, devre dışı bırakın, silin, yeni bir satır ekleyin ve sütun seçeneklerini kolayca açın. Yeni İçerik Menüsü ile tüm bunları yapmak artık daha kolay.

 

Notlar:

 1. Bilgisayarınızdaki normal sağ tıklama menüsüne erişmek için Mac'te CMD + Sağ Tıklama'ya veya Windows'ta CTRL + Sağ Tıklama'ya basın.
 2. Gelecekte, düzenli eklenti kontrol çubuğunu kaldırılacak. Bu nedenle, kullanıcıların yeni İçerik Menüsünü benimsemeleri tavsiye edilir.

Daha fazla bilgi için: https://www.joomshaper.com/blog/introducing-context-menu-in-sp-page-builder

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.