Joomla! Şablon Modül Pozisyonunu Önizlemesi

Joomla! Şablon Modül Pozisyonunu Önizlemesi

Joomla! Pozisyonu Nedir?

Her Joomla! şablon düzeni, Joomla! modüllerini yayınlayabileceğiniz konumlarla inşa edilmiştir. Her konum, farklı içerik türleriyle doldurulacak bir şablonda yer tutucudur. Her şablonda ki konum sistemi, tasarımcıya bağlı olarak farklıdır, çünkü her şablon farklı düzen yapısına, konum sayısına sahip olabilir.

Modül Konumlarını Anlama

  • Modüller, şablonu geliştirdiklerinde şablon geliştirici tarafından dikte edilen konumlar ayarlanır.
  • Modüller menü seçimine göre açılıp kapatılabilir.
  • Modüller, Modül Yöneticisi kullanılarak atanmış konumlarında yeniden sıralanabilir.

Mevcut pozisyonları nasıl görebilirim?

Mevcut kullanılan şablonun tüm konumlarını görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, modül önizleme modunu etkinleştirmeniz gerekir. Sitenizin yönetim panelinden, Eklentiler - Şablonlar'ı tıklayın.

Sağ üst bölümde Seçenekler butonuna tıklayın.

Ayar panelinde, Modül Konumları Önizlemesi seçeneğini etkinleştirin. Bu seçenek mevcut şablonun konumlarını önizlemenize yardımcı olur. Kaydet ve Kapat butonuna tıklayın.

 

Artık mevcut konumlarınızı sitenin anasayfası'na erişerek ve?tp=1 ekini ekleyerek önzilemesini görebilirsiniz. Örneğin: http://alanadiniz.com/index.php?tp=1

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.